РАОТВ (Розрахунок, Аналіз, Оптимізація Технологічних Втрат)

UK RU

Інструкції з розрахунку трифазних струмів короткого замикання представлені у розділі 6. Розрахунок с.к.з. для схем 110-35-10 кВ (Приклад4) і 10-0.4 кВ (Приклад5) показані у архіві (Приклад7). Розглянемо два приклади розрахунку с.к.з.

У список схем (справа вгорі) додана "Схема 110-35-10 кВ" за допомогою меню "Схема" - "Добавить". У таблиці "Список узлов" (праворуч під списком схем) методом пошуку клавішею F3 знайдений потрібний вузол - Марьяновка.1.10 (ПС Мар'янівка, 1-я секція 10 кВ) для якого потрібно виконати розрахунок с.к.з. Назва вузла копіюється в таблицю "Узлы К.З., Zсист, ЭДС" методом F5 - F6, потім включається режим редагування (F4) і встановлюється ознака "К" (к.з.) в колонці "П" (позначення). Для цього вузла також встановлено значення ЕРС з опором Х = 2 Ом і напругою 10 кВ. ЕРС використовується для розрахунку початкового струму к.з. (підживлення від синхронних двигунів). Якщо ЕРС в іншому вузлі, то потрібно додати цей вузол з ознакою "Е" (ЕРС). Натискаємо кнопку "Формирование радиуса" або меню "Радиус" - "Сформировать радиус" (мається на увазі формування ланцюга живлення від заданої точки к.з. до джерела живлення), потім кнопку "Просмотр на графике": на схемі видно радіус живлення до вузла Васильевка.Т2.110 а потім замкнута частина радіуса до живильної підстанції Центральная. На практиці для всіх шин 110 кВ енергосистема видає значення опору системи (Zсист або Хсист) за нормальною схемою. Тому обмежимо наш радіус живлення вузлом Васильевка.Т2.110, для якого задано ознаку "С" (система), Хсист = 8 Ом, напруга - 115 кВ. Знову будуємо радіус, дивимося схему, повинно вийти так (правда поки з нульовими струмами):

Далі натискаємо кнопку "Расчет т.к.з." - повинні заповнитися колонки Iкз(0) - початковий струм к.з. з урахуванням ЕРС, Iкз - сталий струм к.з. (рисунок вгорі). У другому прикладі виконаний розрахунок к.з. для шин 0.4 кВ ТП-369:

Для вибору точок розрахунку к.з. підключена друга "Схема 10-0,4 кВ". Відзначимо, що радіус живлення повинен будуватись за двома схемами - спочатку по "Схемі 10-0,4 кВ", який закінчиться на балансуючих вузлах Васильевка.1.10 і Васильевка.2.10, а потім по "Схемі 110 35-10 кВ". Умовою переходу є однакові імена вузлів в обох схемах (Васильевка.1.10, Васильевка.2.10). Програма робить тільки один прохід по схемам, і якщо в списку схем обрана не та схема або порожньо, то радіус може закінчитися на "Схемі 10-0,4 кВ". Тому важливо щоб при побудові радіусу живлення в списку схем була обрана "Схема 10-0,4 кВ" оскільки саме в цій схемі спочатку виконується пошук вузлів. Аналогічно попередньому прикладу Хсист задано для шин 110 кВ Васильевка.Т1.110 і Васильевка.Т2.110. Радіус вийшов досить довгим (вся таблиця не влазить). Відзначимо різні значення струмів к.з. для двох шин 0.4 кВ ТП-369, а також однакові значення Iкз(0) і Iкз оскільки відсутні ЕРС.